Červen 2015 – vyjížďka na Orlík a okolí

Ve dnech 5. 6. – 7. 6. 2015 jsme podnikli společnou vyjížďku po okolí Orlické přehrady, na kterou jsme nás pozval klub Right Riders Plzeň.

Uspořádání akce, včetně zajištění ubytování v kempu na břehu Orlické přehrady a plánování vyjížděk a programu bylo plně v rukou členů Right Riders Plzeň a hlavně Berryho. A co je hlavní, přálo nám i počasí, letních 33 °C bylo luxusních. Poručíme větru, dešti… Zřejmě dobrej oddíl.

Z našeho klubu se zúčastnili 4 členová Margry, Ivo, Límačka a Lenka. Márgry cestou přes Brno vyzvedla Lenku a Iva a společně pak dojeli na Orlickou přehradu do kempu u obce Pukňov. Zde už na nás čekal Berry. Límačka jel společně se členy RR Plzeň a na místo dorazili o něco později. Večer jsme strávili v družné zábavě v kempové restauraci, kde jsme společně strávili příjemný večer s občerstvením a živou hudbou.

V sobotu ráno po snídani jsme vyrazili společně na vyjížďku. Jako první byla objednána prohlídka elektrárny a celé hráze orlické přehrady i s výkladem. Při venkovní teplotě 33 °C byla prohlídka hráze balzámem pro náš organizmus. V chodbách spodní části hráze byla teplota okolo osmi stupňů. Po tělesném ochlazení a po načerpání nových informací o historii hráze orlické přehrady jsme nasedli na naše jednostopé miláčky a následovala cesta do nedaleké obce Solenice, kde jsme poobědvali v příjemném prostředí s vyhlídkou na údolí a hráz orlické přehrady.

Po obědě jsme vyrazili na turistickou chatu Onen Svět a Langovu rozhlednu, kde jsme doplnili nutné tekutiny. Jelikož byla neustále venkovní teplota nad 33°C byli jsme nuceni upustit od dalších plánů na vyjížďku po dalších krásách naší vlasti a vrátili jsme se zpět do kempu, kde jsme se vrhli do naprosto klidných vod Orlické přehrady a následně strávili další večer doplňováním chybějící tekutiny v místní restauraci, s živou hudbou ve stylu country.

V neděli po snídani jsme se rozloučili s přáteli z RR Plzeň a rozjeli se k domovu. Děkujeme za příjemně strávený víkend a další společná akce klubů je v červenci 2015 v Polsku. Už teď se těšíme …