Svěcení motorek Padova – Itálie

Dne 21.6.2015 se uskutečnilo svěcení motorek v Padově – Itálie, které pořádala IPA Padova. Přes e-mailovu korespondenci jsme se na tuto akci zaregistrovali. Do Itálie jsme se vydali dne 19.6.2015, jeli jsme 3 členové RR Hranice a kamarád Sochora Vašek. První část cesty jsme i přes občasné přeháňky absolvovali celkem v pohodě a nakonec se umoudřilo počasí a my se i pěkně svezli. Noc jsme strávili v penzionu Cafe Melcher v Rakousku v městečku Villach. Ráno jsme se vydali na druhou část cesty do Padovi, ale přes Alpy opět pršelo. Naštěstí se jednalo o ojedinělé přeháňky a i ty v Itálii ustaly. V Padově jsme se setkali se sekretářem IPA Padova Guglielmem Dalla Monta, který nás dovedl do hotelu kde jsme měli zarezervované ubytování.

Pořádající skupina IPA Padova nám zajistila ubytování v nádherném hotelu Posta v lázeňském městečku Abano Terme. Majitel hotelu Bruno Baraldo nás přijal velmi vstřícně a přátelsky. K hotelu patřil i bazén s termální vodou, který jsme měli denně k dispozici.

Následující den nás opět jeden z členů IPA Padova vyzvedl v hotelu a jeli jsme do Padovi na pořádanou akci, v jejímž rámci bylo svěcení motocyklů s následnou vyjížkou po okolí spojenou s rautem a ochutnávkou místních vín. Město Padova má asi 500 000 obyvatel, plynulý průjezd kolony motocyklů městem zajišťovala místní policie o jejichž jezdeckých schopnostech není nejmenších pochyb.

Vyjížďka končila v nádherné restauraci v selském stylu, kde byl připraven oběd. Zde jsme strávili příjemný čas v družném rozhovoru s italskými kolegy, který probíhal v několika jazycích, ve znakové řeči a došlo i na papír a tužku. Všichni jsme litovali, že se nezdokonalujeme v cizích jazycích a dali jsme si závazky, že se polepšíme, ale za sebe to vidím bledě… Večer jsme pak ještě s Guglielmem a Salvatorem strávili příjemný večer procházkou po Abano Terme. Márgy byla jedinou ženou, řídící motocykl. V Itálii ženy na motocyklech nejezdí, až na pár vyjímek, jezdí pouze jako baťůžky.

V pondělí se odpojil Sochor s Vaškem a vraceli se zpět domů do ČR. Márgry a Límačka se rozhodli prodloužit si, vzhledem k příjemnému ubytování, pobyt v hotelu a v pondělním ránu vyrazili na vyjížďku do Florencie. Počasí bylo slunečné a 250 km ubíhalo v poklidu. V samotné Florencii jsme měli 2 hodiny na procházku města. Vzhledem k vedru, které ve městě panovalo, to akorát tak stačilo a my se vydali na cestu zpět do Abano Terme s vyhlídkou na 2 dcl studeného italského vínka. Florencie by určitě stála za delší pobyt.

V úterý jsme se pak vydali na cestu domů i my. Prvních 100 km bylo za slunečného počasí, pak se však zatáhlo a dalších 600 km, pršelo, pršelo a pršelo. Ani teplota 11 st. C neskýtala žádnou pohodu. 60 km před Vídní se však vyčasilo a do Pohořelic u Brna jsme pak stihli i uschnout. Protože se ale blížila 20 hodina, našli jsme si ubytování v místním penzionu a přespali do rána a pak se každý vypravil k domovu.

Pokud mám hodnotit akci, bylo to parádní a pokud zdraví a čas dovolí vyrazíme napřesrok znovu. Výborné jídlo, ještě lepší víno a pěkně svezení, co víc si přát.