Szaflary 2016, Polsko

I přesto že motocyklová sezóna skončila, setkáváme se s přáteli a známými. Věnujeme se i jiným aktivitám. Ve dnech 9. – 11.12.2016 se jedno takové setkání dobrých lidiček uskutečnilo v polské obci Szaflary, penzion Perla Podhala. Akci zorganizovala IPA Nowy Targ ve spolupráci s motocyklovým klubem Fenix. Původně zamýšlená „rodinná“ akce se rozrostla do setkání, na kterém se účastnilo více jak 50 osob. I přesto se podařilo zorganizovat parádní relaxační akci. Páteční večer patřil setkání všech zúčastněných při dobré večeři a tanci. Ráno se vyspávalo. Na sobotu byla naplánována návštěva rodinné výrobny sýrů. Je to malá rodinná firma, kde se sýr vyrábí ručně. Součástí firmy je i obchůdek, kde je možné produkty zakoupit. Následovat měla vyjížďka na saních tažených koňmi. Protože ale několik dní před setkáním začala obleva a sníh mizel doslova před očima, vyměnili jsme saně za povozy a na vyjížďku i přes nepřízeň počasí vyrazili. Jízda po okolí Szaflar končila na louce u lesa, kde byly připraveny hranice se dřevem a opékaly se klobásy. U ohňů se diskutovalo a popíjelo pivko.

Po návratu jsme vyměnili koně za ty motorové a zamířili do obce Goracy Potok, kde je parádní termální koupaliště. V areálu je minimálně 15 venkovních bazénů různých velikostí a různé teploty vody. Přestože se plavčíci okolo bazénů pohybovali v péřových bundách, pod hladinou bylo příjemné teplo. Kdo má rád vodu a bublinky, přijde si na své. Pro členy IPA je zde výrazná sleva na vstupném. Doporučujeme navštívit.

V neděli jsme se vraceli přes Slovensko domů a při zpáteční cestě jsme udělali zastávku v Zakopaném. Zakopané má tu nevýhodu, že je v každé roční době plné lidí. Už jsme to zažili i v letních měsících, ale město a jeho okolí láká turisty celoročně. S tím je třeba počítat.

I na této akci byla srdečná a přátelská atmosféra. Švitořilo se od rána do večera, tak jako mezi známými, kteří se delší dobu neviděli. Plánovali se další společné akce. V neděli ráno se pak domů nikomu nechtělo. Organizátorům patří naše díky.