Říjnová „Víkendovka“ na Slovensku

Poslední motocyklová víkendovka v roce 2014 se uskutečnila ve dnech 10,-12.10.2014, tentokrát jsme si vyjeli na Slovensko. Ubytovaní jsme byli na chatě v obci Kunerád okres Žilina. Kromě stávajících členů s námi vyrazil na „zkoušku“ Limačka z Chomutova. Podle ohlasu byl spokojen a je naším novým členem. Bohužel na poslední chvíli nachlazení skolilo několik našich členů, kteří se nemohli zúčastnit. Pouze Karlos se stihl dát do stavu provozního, ale i tak jel autem, aby se jeho zdravotní stav nezhoršil a tak si nemohl vychutnat krásné počasí a pohodovou jízdu. Když si člověk odmyslí omezení na komunikacích a páteční špičku provozu ve městech, tak byla jízda perfektní a bezproblémová. Počasí nám přálo. V pátek jsme poseděli v příjemně vytopené chatě, kdy jsme probrali novinky od poslední vyjížďky.

V sobotu jsme se probudili do teplého slunečného rána. Z pracovních důvodů se s námi rozloučil Sochor, který však odjel až poté, co mužská část osazenstva provedla opravu elektroinstalace jeho stroje, který se chystal „shořet“. Pak jsme se rozdělili na dvě části, motocyklisti a zdraví jedinci odjeli na Oravský hrad a druhá část se vozidly odjela léčit do termálních lázní – Oravice. Cestu jsme měli zčásti společnou, a to v úseku, kdy jsme objížděli Malou Fatru. Všem bych přála vidět tu barevnou nádheru, kterou vymaloval podzim. Společně se slunečným počasím to byl balzám pro duši a pastva pro oči.

Večer jsme se zase všichni sešli na chatě, vyměnili si zážitky z celého dne, který každý prožil podle svého gusta a příjemný den zakončili u družného hovoru, dobrého jídla a pití.

V neděli dopoledne jsme uklidili chatu a pomalu se vydali k domovu. I v neděli bylo příjemné teploučko a slunečné počasí. Cestou jsme potkávali motorkáře, kteří si jako mi užívali posledních slunečných dnů.

Nezbývá než konstatovat, že ten nahoře nás musí mít rád.