Červencová vyjížďka -Krakow, Polsko

Další z plánovaných vyjížděk Klubu se uskutečnila dne 20.7.2014. Tentokrát jsme zamířili do polského Krakowa. Odjezd byl v pátek 18.7.2014 v dopoledních hodinách, kdy jsem se vydali do polského městečka Wieliczka, kde se nachází solný důl. Jedná se o nefunkční důl, kde je v současné době na 3 nejvrchnějších patrech zřízena prohlídková trasa pro turisty. Součástí dolu jsou i lázně, kde se léčí dýchací nemoci. Prostředí okolo dolu je perfektně upravené, čisté a i samotný důl je velice pěkně uzpůsoben pro potřeby turistů. Sochy ze soli umístěné v solných slojích jsou nádherné a byli jsme překvapeni jejich velikostí a precizním provedením. V dole je i 3D a 5D projekce s důlní tématikou, doplněné hudební projekcí. Výlet můžeme jen doporučit. Cestovat v pátek po polských silnicích je stejné jako po českých. Dlouhé kolony aut, takže se musí řidič obrnit trpělivostí. Ještě že bylo parádní počasí. Cesta proběhla bez nejmenších problémů.

Po prohlídce dolu jsme nasedli na své stroje a pokračovali do Krakowa. Přesto, že je Vieliczka téměř součástí Krakowa, měli jsme do místa ubytování dalších 20 km ulicemi města. Město Krakow má 1 200 000 obyvatel. My jsme byli ubytování v hotelu Žacek. Jedná se o vysokoškolské koleje kousek od centra starého města. I přes lukrativní polohu je cena za ubytování přijatelná a ubytování nabízí veškerý komfort. Motocykly jsme měli zaparkované pod zámkem ve dvorním traktu objektu. Ještě v pátek jsme zvládli procházku na rynek glowny. Na improvizovaném pódiu tu právě probíhal jazzový festival. Studené pivo a příjemná hudba byly odměnou za celodenní jízdu.

V sobotu jsem měli v plánu projít staré město a navštívit zámek Wawel, což se nám díky příznivému počasí podařilo. Staré město má svoji specifickou atmosféru a klid. Je pravdou, že jsou všude přítomni v hojném počtu turisté. Staré město Krakow nabízí mnoho cílů pro turisty a nezbývá než konstatovat, že je zde nezvyklý pořádek na takovéto velkoměsto a takovou koncentraci lidí. Policie je zde všudypřítomná. Večer jsme opět zašli na studené pivo a doušek kultury. Staré město na nás velice zapůsobilo a zanechalo v nás příznivý dojem. Jako cíl výletu doporučujeme.

V neděli pak jako vždy jsme zamířili k domovu, to už byla situace na cestách příznivější a cesta tak rychle ubíhala. Výlet proběhl v pohodě, přátelské atmosféře a stroje jeli bezchybně. Na závěr jsme se stavili na „Maraláku“ na dobrý oběd, zhodnotili akci a tím zakončili další společnou vyjížďku.

Těšíme se na příště…

Pokud má někdo zájem se k nám na další vyjížďce přidat, může nás kontaktovat. Dveře jsou otevřené i pro nečleny klubu.